Статьи
(Пока оценок нет)
Загрузка...

❇️4.1.2 Рятівник, продовження попереднього посту.
Сьогодні ви отримаєте алгоритм як перестати «наносити добро» іншим.

Але спочатку коротко про інші вчорашні ситуації (звичайно це є допомога, та з іншого боку може бути так):


🍅 допомагаємо сусіду зібрати вишні з дерева, коли в цей час могли би допомогти власній дитині із заняттями (здавалось би питання пріоритету, але справа лише у залежності від чужої думки про себе і бажанні «бути хорошим для всіх»)
🍅комусь з рідних, чи друзям гроші даємо в борг, коли у самих грошей мало. По-перше ми підтримуємо деструктивну звичку «брати в борг» замість «заробляти більше». По друге, якщо віддамо свої гроші, то завтра допомога знадобиться вже нам.
🍅 допомагаємо вибрати подрузі наряд на побачення — ми можемо вдягнути її, як себе. Але подруга може бути більш розкутою, чи навпаки сором’язливою і відчувати себе некомфортно на побаченні.
🍅біжимо стрімголов на допомогу малій дитині, що кинула свою іграшку — привчаємо також до «вивченої безпомічності» і часто відриваємось від важливих для нас справ заради таких дрібниць. Дитина у наступний раз буде кричати ще сильніше, поки ви не прийдете на допомогу, яка би дрібниця у неї не сталась би

Що ж робити? Як перестати спричиняти добро і просто зробити добре?

✅Дієвий алгоритм допомоги.
Перед тим, як кинутись наносити радість іншій людині, отримайте три «так»:
1️⃣Чи просять мене про допомогу?
2️⃣Чи хочу я допомогти?
3️⃣Чи можу я допомогти?

Якщо є хоч одне «ні» — зупиніться зразу. Бо допомагати, коли вас не просять, коли ви не хочете і коли не маєте можливостей — це тільки зашкодить всім і вам насамперед.
Тільки отримавши на всі відповіді «так» можете приступати, зважаючи на такі моменти:
🔸допомога має бути у комфортному для вас розмірі. Якщо це про гроші — то це може бути десь 10% від щомісячного доходу. Якщо про час -це може бути 10-20 хвилин на добу і тд. Якщо ви віддасте багато свого ресурсу, то завтра допомогу будете шукати ви.
🔸обов’язково спитайте, як саме краще допомогти? Бо не завжди те, що краще для нас буде кращим рішенням для іншої людини.
🔸будьте готові залишитись без подяки. Так буває, що люди навіть не скажуть «дякую» і це може ранити нас. Тож просто допомагайте від щирого серця.

Далі чекайте розбір іншого виду рятівника 2️⃣ «Я рятівник всередині себе»

avatar
  Подписаться  
Подписаться на